Poskytované služby

Ubytování

Celková kapacita Domova je 78 lůžek – jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny elektronicky polohovatelnými lůžky, signalizačním zařízením, TV, ledničkou a trezorem. Každý pokoj disponuje vlastní bezbariérovou koupelnou a toaletou. Uživatelé si mohou svůj pokoj dovybavit podle svých potřeb a přání. K dispozici je také společná jídelna, knihovna, místnost pro kadeřnické služby a velký společenský sál.

Stravování

Pro uživatele Domova naše kuchyně každý den připravuje 3 hlavní jídla (snídaně, oběd, večeře) a dopolední a odpolední svačinu. Uživatelé se mohou stravovat ve společné jídelně Domova, nebo na svých pokojích. V souladu s nařízením 1169/2011/EU, čl. 44, odst. 1 poskytování informací o potravinách spotřebitelům a s vyhláškou č. 113/2005 Sb. v §8, odst.10 je stanoveno, že potravina, která obsahuje alergen, musí být označena i pro spotřebitele stravující se v jídelně. Proto také my uvádíme seznam alergenů.

Ošetřovatelská péče

V Domově je umístěna ordinace lékaře, ve které střídavě ordinují praktický lékař, psychiatr, chirurg, internista, geriatr, neurolog a rehabilitační lékař. Praktický lékař, ke kterému se uživatelé mohou přeregistrovat, dochází 1x týdně. Svobodná volba lékaře není dotčena. Ošetřovatelskou a zdravotní péči vykonávají v Domově zdravotní sestry dle ordinace ošetřujícího nebo odborného lékaře. Zdravotní sestry mají požadovanou registraci a průběžně si doplňují své vzdělávání (samostudium, účast na odborných konferencích a seminářích, atd.). Přímou obslužnou činnost poskytují pracovníci v sociálních službách. Pracovníci vycházejí při své práci z ošetřovatelských standardů a dále ze Standardů kvality sociálních služeb.

Aktivizační činnost

Domov pro seniory nabízí uživatelům různé aktivizační činnosti, jejichž smyslem je co nejlepší využití volného času uživatelů. Aktivizační pracovnice sestavují plán aktivit pro daný měsíc a při jeho tvorbě zvažují zájmy uživatelů, osobní cíle, roční období, svátky, atp. Trénink paměti a kognitivních funkcí provádí kvalifikovaný psycholog a probíhá jak skupinovou, tak individuální formou.

Příklad pravidelných aktivizačních činností

  • Výtvarná činnost (malování, výrobky z korálků, apod.)
  • Ruční práce (pečení) – Trénink paměti a kognitivních funkcí (křížovky, kvízy, hry)
  • Muzikoterapie
  • Zooterapie
  • Společenské hry
  • Pravidelné zdravotní cvičení
  • Společenské akce, koncerty, oslavy narozenin
  • Návštěvy a koncerty dětí ze ZŠ a ZUŠ
  • Kino
  • Individuální aktivizace klientů (trénink paměti, čtení, cvičení, apod.)