Vážení rodinní příslušníci

      Omlouváme se, že se na Vás obracíme se zpožděním v situaci, která je emocionálně náročná pro Vás i pro nás. Nebudeme zastírat, že v našem zařízení v Michli byl pozitivní nález koronaviru. Je nám zatím záhadou, jak se naše zařízení mohlo infikovat, když jsme jako jedni z prvních realizovali veškerá možná preventivní opatření.
      Nicméně mohu Vás všechny ujistit, že za podpory vlády ČR, MPSV, Magistrátu hl.m.Prahy i MČ Praha 4 se nám podařilo tuto situaci stabilizovat.
      Proběhla celoplošná  kompletní dezinfekce domu, včetně pokojů klientů. Všichni zaměstnanci i klienti byli otestováni pracovníky hygienické služby, výsledky očekáváme nejpozději v pondělí.  Pracovníci hygienické služby jsou s námi v pravidelném kontaktu koordinujeme s nimi veškeré kroky.
      Za pomoci výše uvedených orgánů státní správy jsme byli vybaveni ochrannými prostředky, včetně respirátorů a pracujeme v nejpřísnějším režimu desinfekční ochrany klientů.
      Naše zdravotní sestry měří klientům 2x denně teplotu a zkoumají celkový zdravotní stav tak, abychom eventuálně každý další příznak ihned zachytili.
      Omlouváme se, že Vám někdy nebereme telefony, ale jsme v plném pracovním nasazení a děláme teď to, co je nejvíce  potřeba. Chráníme všemi prostředky naše klienty.
      A dovolte mi zakončit v těchto těžkých dobách alespoň trošku optimisticky. Zaskočila nás nebývalá vlna solidarity, hlásí se nám pracovníci na místa ošetřovatelů a na další pracovní pozice, lidé nám vyjadřují solidaritu.
      Děkuji Vám za trpělivost a jakmile se situace ustálí, i naše komunikace směrem k Vám, rodinným příslušníkům, se zlepší.

       Děkujeme Vám všem.